BAŞKANDAN

BAŞKANDAN…

Kısa adı İMSİAD olan İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin kurumsal web sayfası aracılığıyla sizlere merhaba demekten mutlu olduğumu belirtirim.

İnşaat sektörünün ülkemiz ve Bursamız için lokomotif bir işkolu olduğu yadsınamaz bir gerçek. Öyle ki sektörümüzdeki hareketlilik demirden çimentoya, camdan toprak ürünlerine, kapı pencereden mobilyaya hatta ev tekstili ürünlerine kadar pek çok iş alanını etkiliyor.

Bu anlamda, gayrimenkul satışlarındaki değişkenlik, aynı zamanda pek çok sektör için de öncü gösterge oluşturuyor. Bir öncü gösterge olarak inşaat sektörünün eskiden olduğu gibi bugün de ülkemiz ekonomisine katkılarına yenilerini ekleyebileceği bir dönemindeyiz. 

Yine bu dönemde, kanun ve yönetmeliklerden, halkımızın konut edinme ihtiyacını kolaylaştıracak tüm uygulamalar için Bursa ve Ankara’da karar alıcılar nezdinde çalışmalar yapmaktayız. Bu uygulamalar sektörümüzde önemli bir canlılık meydana getirecektir. Bu kararların kalıcı olması ise, en büyük dileğimizdir.

İMSİAD olarak bir başka önceliğimizi de kentsel dönüşüm oluşturmaktadır. Kentsel dönüşüm hayat kurtaran yönü itibarıyla hem Bursamız hem de ülkemiz için en öncelikli konulardan biri durumundadır. Kentsel dönüşümde kimsenin mağdur olmasını istemiyor, Bursamız ve ülkemizin yararına çalışıyoruz.

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği olarak, sektörün gelişmesine katkı koyacak eğitim programları, Bursa ve Ankara’da sektörün sorun ve önerilerinin karar alıcılara ulaştırılması, ulusal ve uluslararası fuar katılımları, mega projelere teknik inceleme gezileri, İMSİAD Sanayici Müteahhit Buluşmaları, üniversite-sektör temsilcileri buluşmaları ve belediyelerle iş birlikleri gibi organizasyonlar gerçekleştirmekteyiz. 

Ayrıca sektörümüzün gelişimi için kaldıraç olma misyonumuz çerçevesinde, çağımızın olmazsa olmazı olan dijitalleşme alanında önemli adımlar atıyoruz. Bu çerçevede, sektörümüzün vazgeçilmez paydaşları olan mimar, mühendis ve taşeronlarımızla Üyelerimizi dijital dünyada da biraraya getirecek olan, İMSİAD Mimar-Mühendis ve Taşeron Sistemi’ni hayata geçiriyoruz. Ardından da, sektörümüzün bir diğer vazgeçilmez paydaşı olan değerli emlakçı paydaşlarımıza arsa ve kentsel dönüşüm portföylerini Üyelerimizle paylaşabilecekleri bir dijital alan sağlayacağız. Ayrıca, gayrimenkul yatırımcılarının tercihlerini İMSİAD Üyelerinden yapabilmeleri için müteahhit Üyelerimizin satıştaki projelerini bir bütünlük içerisinde görebilmelerini sağlayacağız. Yine sanayici Üyelerimizin ürettikleri ürünler başta olmak üzere, inşaat malzemeleri konusunda da yeni bir dijital sistemi hayata geçirmeyi özellikle istiyoruz. 

Bizler İMSİAD olarak bu çalışmalarımızı hem kıymetli üyelerimiz ve sektörümüze, hem de Bursamız ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak için yapıyoruz. Bunu bir görev kabul ederek her platformda yapmaya da devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle saygılarımı sunuyorum.

Mustafa ANDIÇ

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı