İMSİAD HABERLER

İMSİAD’DAN GENÇ MÜHENDİSLERE SICAK KARŞILAMA…

  • İNŞAAT MÜHENDİSİ ADAYLARI BARETLERİNİ TAKTILAR…
  • İMSİAD YK BAŞKANI ŞEREF DEMİR’DEN GELECEĞİN MÜHENDİS VE MÜTEAHHİTLERİNE TAVSİYELER…

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin baret takma heyecanına ortak oldu.

İMSİAD, sektörün ve sektör temsilcilerinin günümüz çalışma ve üretim şartlarında gelişimini destekleyen çalışmalarının yanı sıra yapı sektörünün geleceğinin teminatı olan gençleri desteklemeyi sürdürüyor. Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde eğitimine başlayan İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin baret takma törenine İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir katıldı.

İnşaat mühendisliği bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı tören Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün’ün açılış konuşması ile başladı. Prof. Dr. Doğangün, konuşmasında fakülteleri ve bölümlerinin Türkiye’nin önde gelen yüksek öğrenim merkezlerinden biri olduğunu belirterek öğrencilere yeni öğrenim döneminde başarılar diledi.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Demir ise gençlerin, Türkiye’nin geleceğini inşa edecek bireyler olmanın bilinci ve sorumluluğuyla çok çalışmaları gerektiğini söyledi. Demir. Türkiye’nin sürekli büyüyen, gelişen iş alanlarından biri olan yapı sektörünün azimli, kendini sürekli yenileyen ve kaliteli işler çıkarmak için çabalayan mühendislerin elinde geleceğe daha sağlam adımlarla yürüyebileceğini belirtti. Öğrencilere üniversite öğrenimlerindeki teorik bilgileri, pratik tecrübelerle pekiştirmelerini tavsiye eden Şeref Demir, “Edindiğiniz her bilgi ve her tecrübe sizi ileride iş yaşamınızda daha başarılı kılacaktır. Yeniliklere açık olmanız, işinizi aşk ile yapmanız sizi sektörde aranan isimlere dönüştürecektir. Başarının yolu çok çalışmaktan geçiyor. Sizin başarınız yalnızca kendi hayatınızı değil ülkemizin geleceğini de güzelleştirecektir” dedi.

Konuşmaların ardından İMSİAD Başkanı Şeref Demir, Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün ve bölüm öğretim üyeleri ile birlikte öğrencilere baretlerini takdim etti.

EN SON HABERLER