İMSİAD HABERLER

İMSİAD İLE HÜRRİYET MTAL’DEN İYİ NİYET PROTOKOLÜ

İMSİAD BAŞKANI ŞEREF DEMİR;

• “İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN EĞİTİMLİ GENÇLERE İHTİYACI VAR”
• “ÖĞRENCİLERİMİZ ARA ELEMAN DEĞİL, ARANAN ELEMAN”
• “İNŞAAT BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE İŞ GARANTİSİ VERİYORUZ”

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD) ile Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında iyi niyet protokolü imzalandı. Protokol kapsamında İMSİAD inşaat bölümü öğrencilerin gelişimine destek olacak.
Bursa inşaat sektörünün öncü firmalarını aynı çatı altında birleştiren İMSİAD, sektörü geliştirecek adımlarına bir yenisini daha ekledi. Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden İMSİAD yönetimi, inşaat bölümü öğrencileriyle seminerde bir araya gelirken, okul yönetiminden de okulun faaliyetleri, inşaat bölümünün gelişimi ile, eğitim programı hakkında bilgi aldı.
Ziyarette; İMSİAD Başkanı Şeref Demir, Yönetim Kurulu Üyeleri Sait Zorlu, Mustafa Hakkı Taşolar, İMSİAD Üye İlişkileri Komisyonu Başkanı Selma Özsabuncu, Üye İlişkileri Komisyonu Üyesi Mustafa Pektaş, Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Oktay Güllü ve inşaat bölümünün kıymetli öğretmenleri hazır bulundu.
Ziyarette iki kurum arasında iyi niyet protokolünün imzalanmasının ardından, inşaat bölümü gezildi.
Öte yandan seminerde öğrencilere hitap eden İMSİAD Başkanı Şeref Demir, inşaat sektörüne adım atmak için hazırlanan öğrencilerin çok değerli olduğunu vurguladığı konuşmasında kendini geliştiren ve yetiştiren öğrencilere İMSİAD olarak inşaat sektöründe iş garantisi verdiklerini dile getirdi.
Başkan Demir konuşmasının devamında, “Mesleğimizin geleceği siz öğrencilerimizsiniz. Ara eleman değil, aranan eleman olarak sizleri görüyoruz. Bizlerin sizler gibi bu meslek üzerine okumalar yapmış, eğitimli, donanımlı kişilere ihtiyacımız var. İnşaat sektöründe iyi noktadayız, fakat hiçbir şey mükemmel değil. Mükemmel olması sizlerin elinde, buna iş güvenliğini de dâhil. İnşaat sektörümüzün daha iyi bir noktaya gelmesi için gelecekte meslektaşımız, paydaşımız olacak olan siz eğitimli gençlere ihtiyacımız var. Yüzyılın afeti, depremi diyebileceğimiz bir durumla karşı karşıya kaldık. 6 Şubat’ta binaların yıkılma sebeplerinin kayda değer bir kısmı neden biliyor musunuz? Yeterli miktarda demir donatısı kullanılmış, yeterli miktarda beton kullanılmış ama ne yapılmamış biliyor musunuz? O coğrafya çok sıcak bir yer, sıcak bir iklim, beton atıldığı zaman sulanması lazım. Çok basit olsa da, yapılmayan bir işlem bile onlarca insanın canına mal olabilir. Bunun için inşaat sektöründe bir betonun sulanmasının ne anlama geleceğini bilecek sizin gibi donanımlı arkadaşlar olduğu takdirde, bildikleri için o betonu sulamakdan vazgeçmezler. Belki de yüzlerce can kurtaracaksınız. Yani dolayısıyla sahada sizin gibi ilgili ve bilgili insanların olması her yönüyle, hem ülkemize, hem de sektörümüze değer katacaktır” dedi.
İnşaatın çok geniş bir yelpazesi olduğunu ve ilgili bölümlerden mezun kendini yetiştirmiş bireylere iş garantisini verdiklerini belirten İMSİAD Başkanı Şeref Demir, inşaat sektörüne yönelik yanlış algının da yıkılmaya başladığını, inşaat sektöründe kas gücüne olan ihtiyacın azaldığını ve çalışanların yüksek maaşlar aldığını söyledi.
Seminerde hazır bulunan İMSİAD yönetim kurulu üyeleri de öğrencilere inşaat sektöründeki başarıları ve çalışmaları hakkında bilgiler paylaştılar.

EN SON HABERLER